Hakkımızda

 

Biz Kimiz

Norm Teknik Makina Ltd. Şti; tam otomasyonlu ısmarlama makina sektöründeki çalışmalarını; makina tasarım, imalat ve devreye alma alanında 10 yıllık tecrübesiyle sürdürmektedir.

Teknik ekibimiz, dünyanın farklı yerlerinde faaliyet gösteren, onlarca büyük otomotiv parça üreticisinin fabrikasında bulunarak, üretim sistemlerini ve makinalarında profesyonel tecrübeye sahiptir. Aynı zamanda, prototip üretim tezgahları da dahil olmak üzere, bir çok ürün hattında, 60’ın üzerinde tam otomasyonlu, müşteriye özel makina imalatı projelerini tamamlamışlardır. Otomotiv sektörünün seri imalat proses makinaları için; proses gerekliliklerinin belirlenmesinden, yalın üretim yaklaşımıyla konsept ve detay tasarım, imalat, montaj, otomasyon yazılımı ve devreye alma aşamalarının tamamında çalışmaktayız.

Tasarım Yeteneğimiz

Norm Teknik Makina Ltd. Şti.; kendi bünyesinde makina ve ölçüm kontrol aparatlarının tasarım ve imalatı konusunda uzman ve uzun yıllar tecrübeli teknik ressamlar bulunmaktadır. Proje konsept tasarımı sırasında, proje sorumlusu teknik ressamın öncülüğünde düzenli birçok toplantı gerçekleştirilmektedir. Bu toplantılarda ilgili ekipler bir araya gelerek; proses gerekliliklerini tam olarak yerine getirecek, belirlenen kalite ve kapasiteyi sağlayacak makina tasarımı için fikir paylaşımında bulunmaktadır.

Tasarım yapılırken ve tasarım onayı verilirken; İSG – İş sağlığı ve güvenliği, operatör ergonomisi, yedek parça değişimi ve makina bakımı, üretilebilirliği ve montajlanabilirliği açılarından değerlendirilmekte, böylece ekonomik ve sağlam makina tasarımı elde edilmektedir.

Proje yönetimi, bütçe ve zaman planlaması, yalın üretim metodolojisi, tasarımda Kaizen yaklaşımı, TRIZ – yaratıcı problem çözme ve patentleme, 6 sigma kalite metodolojisi, makina tasarımında ergonomi ve iş güvenliği, hidrolik ve pnömatik sistemler, elektrik motorları, endüstriyel yıkama yöntemleri, lazer kaynak teknolojisi, endüstriyel kameralar ve görüntü işleme sistemleri, otomatik kumanda devreleri ve otomatik kontrol sistemleri konularında uzman ekibimizle çözümler üretiyoruz.

Otomasyon ve Yazılım Yeteneğimiz

Norm Teknik Makina Ltd. Şti.; makina otomasyonu, makinalarda kullanılan sensörler ve kontrol ekipmanları konusunda geniş bilgi birikimi ve sektörde öncü imalatçı firmaların satış ve destek ekipleriyle iletişimi bulunmaktadır. Sensör ve kontrol ekipmanlarının belirlenmesi ve seçimi, imalatçı firmaların satış ve destek mühendisleri ile birlikte değerlendirmeler sonucunda yürütülmektedir. Makinanın otomasyon stratejisi ve kullanılacak ekipmanların belirlenerek bütçe çıkarılması, kendi mühendislik ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

PLC ve HMI için otomasyon yazılımları için; birlikte çalıştığımız, farklı kabiliyetlerde partner yazılım firmaları ile yakın işbirliğinde bulunmaktayız. Tüm partner yazılım firmalarımız, otomotiv sektöründeki makinalar için yazılım tecrübesi bulunan ve tam otomasyonlu makinalar üzerinde hatasızlaştırma süreçlerini tecrübe etmiş yazılımcılardan oluşmaktadır. İşin zaman planı ve yazılım gerekliliklerine göre partner firmalarımız arasında seçimde bulunup, birlikte çalışmaya başlamadan önce ise otomasyon stratejisi üzerine tam olarak anlaşmış olmayı önemsiyoruz.

Partner otomasyon yazılımı firmalarımız tarafından kullanılan programların başlıcaları; Tia-portal, Simatic Manager, Labview, Scada, Java, Visual basic ve C# vb. Ayrıca, otomasyonlu makinalarımızın, fabrika mevcut izlenebilirlik sistemi olması durumunda, bu sisteme entegrasyonu da tarafımızdan yapılabilmektedir.

Ofisimiz ve İmalat Alanımız

Ofisimiz ve atölyemiz İzmir Yenişehir Ticaret Merkezi içerisinde bulunmaktadır.

Aynı zamanda Sasalı Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan imalat atölyemizi, kapasite artışı gerektiği durumda makina imalatı ve montajını yapmak üzere kullanmaktayız. Aynı zamanda imalat atölyemizde, konvansiyonel talaşlı işleme makinaları ve CNC işleme tezgahları ile fikstür ve aparat imalatı yapılmaktadır.

 Özel ölçüm ve kontrol fikstürleri için kumlama ve hassas taşlama imalatı konusunda uzman, fabrikası Kocaeli’de bulunan bir partner firma ile sürekli olarak çalışmaktayız.

İş Ortaklarımız

Promess Press-fit ekipmanları
Innomatec Sızdırmazlık Test Ekipmanları