Döküm Maça Bozma Makinası

DÖKÜMHANELERDE MAÇA BOZMA PROSESİ – TİTREŞİM VE KIRICI İLE MAÇA BOZMA

Döküm Maça Bozma Prosesi

Normtech – Maça Bozma Makinaları ve Özellikleri

Döküm sonrası maçalarının bozulması, maça kalıntılarının ve kumun verimli bir şekilde döküm malzemelerin içerisinden çıkarılmasını için makinalar geliştiriyoruz. Makinalarımızda kırıcı ve titreşim üniteleri kullanıyoruz. İhtiyaca göre osilasyonlu ve konum ayarlı dönme hareketi sağlayacak şekilde tasarlıyor ve imal ediyoruz. Döküm malzemelerine göre çeşitli ebatlarda makinaları yapabildiğimiz gibi, manuel veya otomatik yüklemeli, ihtiyaca göre çözümler sunabiliyoruz.

Dökümlerin maça bozma ve kumdan arındırılması sırasında, kum maça, maça artıkları ve yapışan kum güvenli bir şekilde çıkarılarak boşaltma arabalarında toparlanacak şekilde makinalarımızı tasarlıyoruz. Bu işlemi; kırıcı ile kırarak, titreşim ile bozarak ve osilasyonla döndürme ile kumu boşaltmak üzere sıralı olarak yapmaktayız. Pnömatik kırıcılar ile, darbe uygulayarak reçineli kumu kırılmaktadır. Kırılan kum kütlesi daha sonra yüksek frekanslı darbeler ile ezilmektedir. Bu işlemi döküm duvarındaki kum topaklarının ezilmesi ve parçalanması oluncaya kadar yapmaktayız. Kalıp kumunun çıkarılması, titreşim ve dökümün dönme hareketi ile sağlanır. Dönme hareketi, dökümü boşaltma için ideal bir konuma getirerek, artık kum miktarını mümkün olduğu kadar düşük tutmak için üfleme, basınçlı hava ile ayrıca destekleyebiliyoruz.

Dekorasyon için makinelerimiz ve istasyonlarımız istek üzerine kapalı kabinli sistemler sunabiliyoruz. Kabinlerde ayrıca vakum sistemleri ekleyebiliyor. Bunun sonucunda, havaya kum emisyonunu ve sesi azaltıyoruz. Böylece, makineleri ve ekipmanları koruyor ve daha sessiz bir çalışma ortamı ile iş sağlığını arttırıyoruz.

Artık kumun uzaklaştırılması için konteynerler, vibrasyonlu / vibrasyonsuz şutlar ve konveyörler sunabiliyoruz.

Yaygın olarak maça bozma işlemlerinin uygulandığı parçalar:

Silindir kafaları, motor blokları, elektrik motoru gövdeleri, döküm alt ve yan çerçeveleri, mafsallar, ısı eşanjörleri, yapısal parçalar, pompa gövdeleri, yan elemanlar, diferansiyel akslar, şanzıman göveleri ve diğer döküm bağlantı parçaları.

Döküm makinaları ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime iletişime geçin.

Döküm Maça Bozma Makinası
Döküm Maça Bozma Fikstürü

Referanslarımız

Normtech_Akon_MontajTestMakinaİmalatı
Normtech_Atiker_MontajTestMakinaİmalatı
Normtech_Doktas_MontajTestMakinaİmalatı
Normtech_EgePen_MontajTestMakinaİmalatı
Normtech_EgePen_MontajTestMakinaİmalatı
Normtech_Ford_MontajTestMakinaİmalatı
Normtech_Atlantic_MontajTestMakinaİmalatı
Normtech_Torun_MontajTestMakinaİmalatı
Normtech_Uysal_MontajTestMakinaİmalatı
Normtech_Weg_MontajTestMakinaİmalatı

Bizimle İletişime Geçin

5 + 13 =