Test Makinaları

Ürüne Özel, Fonksiyonel ve Sızdırmazlık Test Makinaları

Ürün Gruplarına Dön

Özel Test Makinaları ve Ekipmanları İmalatı

Test makinaları 2 kategoride üretilmektedir:

Sızdırmazlık Test Makinaları

Sızdırmazlık testleri hidrolik ve pnömatik sistemlerle yapılmaktadır. Hava için ATEQ, Verso gibi test ekipmanları kullanılarak havanın istenen basınç değerleri ölçülerek, sistemden hasa kaçağı olup olmadığı tespit edilmektedir. Bu ekipmanların yeterli olmadığı noktalarda daha hassas basınç ölçerler kullanılarak istenen parametrelere ulaşma yolları bulunmaktadır. 250 bar basınç değerlerine kadar kaçak sızdırmazlı testleri yapılabilmektedir.

Hidrolik test sistemlerinde ise kullanılan sıvıya uygun basınç ölçer veya debimetre kullanılarak 3000 bar’a kadar yüksek basınçlarda testler yapılmaktadır.

Fonksiyonel Test Makinaları

Fonksiyonel testler, daha çok ürünün fonksiyonunu düzgün bir şekilde yerine getirip getirmediğini test etmek için yapılır. Bu testlerin içerisinde, ürünün içinden geçen akışkanın basınç düşümü, debi miktarı, ısı transferi gibi parametreleri statik ve dimakik koşullarda ölçülerek, ürünün istenen değerler içinde olup olmadığı tespit edilmektedir. Tüm bu parametreler ve sonuçlar PLC ve PC yazılımlarıyla haberleştirilerek kullanıcının ekranına görsel olarak yansıtılabilmektedir. Sıkça kullanılan ürünler NI (national instruments) kartları ve bronkhorst sensörleridir. Kullanılan uygulamaya göre farklı yazılım ve donanım seçeneklerine de başvurulur.

İş Ortaklarımız

Bizimle İletişime Geçin

8 + 6 =